Na červenom koberci: Aké je to spovedať filmové hviezdy?

Každé udeľovanie cien či svetová premiéra filmu má svoje prísne vopred stanovené pravidlá, ktoré musia všetci zástupcovia médií dodržiavať. Inak tomu nie je ani na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (TIFF). Jedným z nich je príchod na červený koberec hodinu predtým, ako samotné hviezdy. Červený koberec sa potom uzamkne, čo v praxi znamená, že žiaden z reportérov sa z neho nemôže vzdialiť ani len na chvíľu. Podobné pravidlo platí po ukončení, keď sa reportéri môžu začať baliť a opustiť priestory červeného koberca až po odchode poslednej filmovej hviezdy.

HIERARCHIA MÉDIÍ

Každý červený koberec má svoju hierarchiu. Jednotlivé outlety majú vopred pridelené miesto, na ktorom sa musia po celý čas zdržiavať. Mnohokrát sa stane, že kvôli veľkému množstvu akreditovaných médií, sa reportéri tlačia tesne jeden na druhého. Na začiatku sú vždy fotografi, pre ktorých hviezdy pózujú. Potom nasleduje živé televízne vysielanie, televízie, rádiá, print a weby. Hviezdy sa postupne pristavujú pri jednotlivých reportéroch, aby zodpovedali na ich otázky. Pri niekom sa zastavia na päť minút, pri niekom na päť sekúnd, pri niekom vôbec.

img_1246

PUBLICISTA JE BOSS

Hoci by sa zdalo, že o poskytnutí rozhovoroch rozhodujú sami herci a herečky, je to úplne inak. Každá hviezda má svojho publicistu, ako aj každý film. Tí rozhodujú o tom, pri kom sa hviezda zastaví a na ako dlho. Nie každý publicista je najpríjemnejší, a to nielen k reportérom, ale i k svojím klientom. Je úplne bežné, že bez mihnutia oka prerušia rozhovor, aby hviezdu odtiahli k ďalšiemu reportérovi. Vtedy najviac pomôžu originálna či vtipná otázka. Oplatí sa tiež mať naštudované detaily nielen o hviezde, ale aj o filme a jeho tvorcoch. TIP: Skvelým pútačom pozornosti je aj originálny outfit alebo šperk.

JEDEN ZA VŠETKÝCH, VŠETCI ZA JEDNÉHO

V dobe, keď sa všetko hneď objaví na webe, sa jeden musí snažiť o čo najlepší a najaktuálnejší materiál. V prípade, že hviezda príde na červený koberec neskoro a má len limitovaný čas na otázky, každý reportér sa snaží získať aspoň niečo. Koniec koncov, na svoj moment ste čakali aj dve-tri hodiny a nie vždy v najlepšom počasí. Či je to už priamy pohľad do objektívu, i keď len na sekundu, fotografia, citát alebo krátke video.

img_9503

Selfie s hviezdou sú ale zakázané a môžu stáť reportéra miesto na ďalšom koberci. A keďže nie každý reportér si môže dovoliť kameramana, tlmočníka či asistentku, ktorá bude tvítovať a instagramovať, smartphone sa stáva nenahraditeľným, rovnako ako aj priateľské vzťahy s ostatnými reportérmi.

xxx

Click here for the full article.

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *