Beauty vychytávky: Maria Stefanova

Ahojte dievčatá, po krátkej letnej pauzičke som späť so super tipmi na krásu od módnej návrhárky Marie. Maria Stefanova je pôvodom Bulharka, ktorá študovala fashion design v Miláne a v súčasnosti pôsobí v Londýne, kde buduje svoju vlastnú značku MARIA STEFFANI.

Užite jej tipy! (kliknite na obázky pre viac info)

1. Lanolips 101 Ointment Multi-Balm

Lanolip je kúra na pery, ktorý má svoj pôvod cca 100 rokov do histórie. Jeho základnou zložkou je lanolin, ktorý nájdeme na ovčej vlne a jeho účelom je ochrana ovčej vlny pred vlhkosťou a nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. S nápadom využiť lanolin ako základnú zložku balzámu na pery prišla zakladateľka Kirsten Carriol v čase, keď si nevedela poradiť so svojimi večne popraskanými a suchými perami. Vtedy sa jej v hlave vynorila detská spomienka na ovčiu farmu jej starých rodičov v Austrálii, a tak vznikla značka Lanolips.

Lanolin je zložka, ktorá je svojím molekulárnym zložením takmer identická tuku, ktorý nájdeme v ľudskej pokožke. No uznajte, viete si predstaviť lepší prípravok? A preto ho miluje aj Maria.

2. Hauschka – Rose Nurturing Body Cream

Ďalším favoritom Marie je telový krém s vôňou ruže od známej značky Dr. Hauschka. Mária sama priznala, že je v súčasnosti posadnutá vôňou ruže a s tým je spojený aj jej výber. Prvý produkt tejto značky sa objavil na trhu v roku 1967 vďaka Dr. Rudolfovi Hauschkovi a Elisabeth Sigmund. Títo dvaja sa stretli vo Viedni, slovo dalo slovo a Rudolfov dlhoročný sen o vlastnej kozmetickej značke sa vďaka Elisabeth stal skutočnosťou. Elisabeth v tom čase vyvíjala svoje vlastné kozmetické prípravky, ktoré mala testovať v spoločnosti WALA, ktorá sa od roku 1935 venuje výrobe prírodných výrobkov. Zaručená kvalita!

3. Diptyque Infused Facial Water

Maria sa nevie nabažit pleťovej vody, ktorú dokonale vystihuje slovo sviežosť. Príbeh tejto francúzskej značky sa začal v roku 1961 v Paríži. Vášeň spojila troch najlepších priateľov, interiérovú dizajnérku Christiane Gautrot, maliara Desmonda Knox-Leet a divadelného režiséra a dizajnéra Yves Coulescant. Svoj prvý obchod otvorili na ulici Saint-Germain 34 v Paríži, pripomínajúci luxusný bazár, kde najprv predávali nábytok a doposiaľ v Paríži neznáme anglické parfúmy.

4. Clarins – Crème Desalterante (Hydra Essentiel Silky Cream)

Clarins je ďalším dôkazom toho, že Francúzi v kozmetickom priemysle jednoducho vedia chodiť. Clarins je rodinný podnik s hitóriou siahajúcou až do roku 1954, kedy chcel študent medicíny Jacques Courtin-Clarins priniesť na trh značku, ktorá povýši krásu tak, že sa stane viac skutočnou a prirodzenou. Nezabudnuteľný “body shaping cream”, ktorý prišiel na trh v roku 1962  zapríčinil ošiaľ medzi všetkými ženami.

Mariin obľúbený produkt od Clarins je hydratačný krém na tvár “Crème Desalterante” ktorý v pleti reaktivuje silu samohydratácie, má super ľahkú textúru, takže pleť nezaťaží a navyše vás ochráni pred slnečnými lúčmi.

5. Bare Minerals – Flawless Radiance All Over Face Powder

San Francisko je domovskou základňou značky Bare Minerals, ktorej ideou bolo vytvoriť produkty pozitívne odlišujúce ženy z celého sveta. Maria si zamilovala tento highlighter, ktorý vám dokonale rozjasní pleť. Môžete ho používať aj ako očný tien alebo rozjasňovač a zaručí vám, že vaša pleť bude vyzerať, ako by ste si dopriali niekoľkohodinový beauty spánok.

Photo: Archív M.Stefanovej, archív značiek

By Niki Weng

Niki is beauty seeker and architecture lover. She loves to travel and explore new places with her fav people. ☺