Na slovíčko s.. Kristínou Činčurovou

Ako sa zmenil tvoj život od víťazstva v súťaži Miss Slovensko 2016?

Určite by som povedala, že sa zmenil hlavne v tom, že som sa presťahovala do Bratislavy. Do bytu, ktorý mi na môj misskovský rok venovali Smart Brokers a taktiež v tom, že svoj čas trávim buď prípravami na Miss World a ďalšími povinnosťami v Miss alebo modelingom.

Ako vyzerá tvoj bežný deň? Čomu sa venuješ?
Musím sa priznať, že už ani neviem aký je to bežný deň, keďže moje dni sú veľmi rôznorodé. Ale vždy ho začínam pár cvikmi jógy na prebudenie a potom pokračujem svojimi obľúbenými raňajkami. Počas dňa si splním všetky svoje povinnosti a ak neskončím neskoro večer, tak sa vždy večer veľmi rada stretnem s mojimi blízkym. Pred spaním si opäť zacvičím svoju obľúbenú jógu a keď ostane čas tak si vždy rada prečítam nejakú dobrú knihu. Momentálne si robím vodičský preukaz, takže aj hodiny autoškoly sa stali súčasťou môjho dňa.

V decembri odlietaš do Washingtonu reprezentovať Slovensko na Miss World. Ako prebiehajú prípravy?
Na Miss World sa súťaží v rôznych kategóriach, zatiaľ som si stihla pripraviť šaty a nádherný kroj z Parta-Slovenské ľudové umenie, ktoré si na súťaž vezmem. S niekoľkými návrhármi pokračujeme pri príprave ďalších šiat. Začínam chodiť do fitness centra FitUp, kde som vyhrala permanentku aj spolu s osobným trénerom, ktorý mi pomôže s prípravami na športovú časť. V kategórii národný tanec sme vybrali pesničku a premysleli choreografiu, ktorú budem v nasledujúce dni trénovať. Pokračujem prípravou na talentovú disciplínu a prípravou projektu, kde predstavím svoje charitatívne zameranie.

14796239_10154186410176051_1694660889_o

Čím by si chcela zapôsobiť na porotu a ostatné dievčatá?
Verím, že zaujať porotu aj dievčatá môže nádherný kroj aj spolu s ľudovým tancom a taktiež v disciplíne Top Fashion, v ktorej odprezentujem jedného slovenského návrhára. No samozrejme sa budem snažiť byť čo najlepšia a zapôsobiť v každej z kategórii, ktoré sú súčasťou Miss.

To, že si krásna navonok aj vo vnútri a máš dobré srdce vedia všetci, čo ťa poznajú. Je niečo, čo o tebe ale nevieme?
Ďakujem!! Možno práve to, že ja sama si takto vôbec neverím, a preto vždy keď počujem alebo čítam niečo takéto, tak mi to dodáva mnoho síl na sebe ďalej pracovať a ísť si za svojím snom. Vážim si podporu od každej jednej osoby a najmä od mojej maminy, ktorá pri mne stojí vždy, keď to potrebujem. Bez nej by som nikdy nebola taká aká som.

Základom príprav je určite aj správne vyvážená strava, čo v nej nesmie chýbať? Ako vyzerá tvoj aktuálny jedálniček?
Svoj deň začínam raňajkami, väčšinou je to ovsená kaša so sušeným alebo čerstvým ovocím. Moje obedy a večere vždy obsahujú zeleninu a dostatok bielkovín. Obľúbeným zdrojom sú pre mňa určite ryby a morské plody a keď nemám chuť na mäso, tak dávam prednosť strukovinám. Na olovrant si zvyknem dať zmes orechov, ktoré obsahujú množstvo zdravých tukov.

14875977_10154186405376051_551348404_o

Ak už musíš zhrešiť, na čo prvé siahneš?
Som presvedčená o tom, že naše telo si vždy pýta to, čo potrebuje, takže ak mám chuť na niečo nezdravé, rozhodne sa tomu nebránim. Napríklad takým koláčom či hamburgerom. Zhrešiť raz za čas podľa mňa určite nezaškodí, skôr pomôže.

Viem o tebe, že varenie je tvoja veľká vášeň. Mohla by si sa podeliť o svoj obľúbený recept?
Určite to bude ten najľahší a môj najčastejšie používaný recept na ovsenú kašu, ktorý pozostáva z ¼ hrnčeka ovsených vločiek, 1 hrnčeka mlieka, 1 kávovej lyžičky kokosového oleja a 2 kávových lyžičiek medu. Toto spolu len privedieme k varu a miešame až kým nám nevznikne hustá kaša, do ktorej môžeme pridať sušené alebo čerstvé ovocie, čokoládu, škoricu, kokos. Fantázii sa medze nekladú a to je to čo mám na ovsenej kaši najradšej. Veď predsa nič nie je lepšie ako miska horúcej kaše v tomto chladnom počasí.

Kristína Činčurová je víťazkou Miss Slovensko 2016. Za prvenstvo v tejto súťaži, ktorú organizujú Produkčný dom Forza, Oklamčák Production a TV JOJ, získala okrem iného aj postup na Miss World 2016.

Photos: LSZ Photography & Peter Frolo
Published
Categorised as Interviews

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *