Na slovíčko s.. Karolína Chomisteková

V čom podľa teba spočíva čaro ženy?

Žena bola stvorená ako tá jemnejšia, nežnejšia, chápavejšia a mala by byť predovšetkým dáma so všetkým, čo k tomu patrí. Milujem, keď vidím u ženy spojenie sebaistoty a grácie, nežnosti matky no zároveň dávku prísnosti. Každá jedna žena má v sebe čaro, ktoré je obalené do niečoho iného, no každá jedna to musí nájsť sama a stotožniť sa s tým.

Je podľa teba krása v živote ženy dôležitá?

Žena by mala byť v každej situácií podľa môjho názoru reprezentatívna, vyžarovať pozitívnu energiu a tým pádom aj krásu. Krása pridáva žene na sebaistote a vo veľa prípadoch sa krása ženy odrazí práve na tom, ako sa žena o seba stará, váži si seba, je pozitívna.. Práve vtedy je najkrajšia.

Čo súťaže krásy? V čom podľa teba spočíva ich význam?

V dnešnej dobe sa stretávame s rôznymi súťažami krásy. Všetky sa od seba niečím odlišujú, ale podľa mňa je spoločným menovateľ práve to, aby si daná slečna uvedomila svoju hodnotu ako hodnotu ženy, získala skúsenosť. Prípravami sa z dievčatka vydoluje pravá dáma a aspoň o to sa snažíme my v projekte Miss Slovensko.

Si krásna, vzdelaná, šéfuješ najprestížnejšej súťaži krásy na Slovensku. Úspech sa ale nie vždy odpúšťa, najmä ženám. Ako je to s tebou?

Ďakujem. V živote sa veľakrát človek ocitne v rôznych situáciách, treba to vždy len nejako zvládnuť, veď predsa naši nepriatelia a neprajníci sú tí najlepší učitelia.

Čo ťa na práci riaditeľky Miss Slovensko baví najviac?

Pozorovať zmenu na dievčatách. Najviac ma teší, keď si dievčatá naozaj zoberú k srdcu rady, ktoré im dávame. Každý ročník je iný, vždy prinesie nové výzvy, ktoré ja tak veľmi zbožňujem a baví ma aj samotná kreatíva každého jedného ročníka.

V čom vidíš najväčší posun, čo sa týka dievčat prihlásených na tohtoročnú Miss Slovensko?

Dievčatá sú sebaistejšie, pripravenejšie a veľmi dobre sa s nimi pracuje. Vedia veľmi presne, čo chcú a počúvajú rady, ktoré im dávame.

Aké vlastnosti by mala mať nová Miss Slovensko?

Rešpekt a pokora sú pre mňa tie najdôležitejšie vlastnosti, s ktorými sa človek všeobecne dostane najďalej bez toho, aby sklamal ľudí, ktorí mu veria a nestratil svoju tvár.

Na čo sa pri výbere finalistiek pozeráš najviac a pri čom si ochotná prižmúriť oko?

Najviac u mňa zohráva charizma, prejav a odhodlanie finalistky. Čo sa týka prižmúrenia oka, tak to sa dá pri záležitostiach, ktoré je možné dotiahnuť počas troch či štyroch mesiacoch príprav.

Máš nejaký nesplnený osobný či kariérny sen?

Zahrať si s veľkým symfonickým orchestrom na husliach. Vždy ma to fascinovalo.

Viem, že tvoja mamina je pre teba veľkým vzorom. Je ešte niekto, kto ťa v tvojom živote, osobnom a pracovnom, inšpiruje a motivuje?

Vo všeobecnosti ma motivujú ľudia, ktorí využijú svoj úspech či šťastie na to, aby pomáhali druhým. V anglickom jazyku je na to taký pekný výraz “sharing is caring”.. 🙂

xxx

Karolína Chomisteková bola pred štyrmi rokmi zvolená za najkrajšiu ženu Slovenska a v medzinárodnej súťaži Miss World skončila na štrnástom mieste. Podarilo sa jej tak ako prvej žene v histórii samostatného Slovenska prebojovať do prvej 20-tky. Od roku 2014 je riaditeľkou súťaže Miss Slovensko. Oficiálne portréty finalistiek 22. ročníka si môžete pozrieť tu.

Photo: Silvia Leitmannová

Podcast – Online Gambling Guide: Episode I – Blackjack Tips and Tricks | Podcast | Listen on Poddirectory

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.