MISS SLOVENSKO 2018, 2. časť

Pokračujeme v predstavovaní finalistiek Miss Slovensko. Tento rok ich je po odstúpení jednej zo súťažiacich síce len jedenásť, vybrať z nich tú naj by bolo pre mňa aj tak ťažké. Ak ste na tom podobne, možno vám pomôžu tieto krátke rozhovory, z ktorých sa o dievčatách dozviete viac. Po prvej šestici sa o slovo hlásia dievčatá so súťažnými číslami 7. až 11. A mimohodom, sledujte CHICHI aj na Instagrame, kde budem rozdávať dva lístky na finále, ktoré sa uskutoční dňa 28. apríla v bratislavskej Inchebe.

7. Jasmina Tatyová, Trnava
8. Nicole Hromkovičová, Bratislava
9. Katarína Darášová, Stupava 
10. Rebeka Barboráková, Soblahov 
11. Katarína Očovanová, Hriňová

Čo je podľa vás esenciou ženy?

Jasmina: Esenciou (podstatou) ženy je samozrejme láska.
Nicole: Esenciou každej ženy je jej vnútorná krása.
Katarína D.: Esencia ženy predstavuje prirodzené sebavedomie, osobné čaro, prirodzenú zmyselnosť a čistú žiaru vychádzajúcu z jej vnútra.
Rebeka: Vôňa.
Katarína O.: Esenciou ženy pre mňa je byť vo vnútri skromná a pokorná, no zároveň sebaistá a sebavedomá. Mala by vedieť čo chce a mať svoj názor, za ktorým si vždy stojí. Je vždy upravená, ľudská a vľúdna, ale stále sama sebou s iskrou v oku a určitým sexepílom. Mala by z nej vyžarovať pozitívna energia a dobro zároveň. Mala by mať aj svoje chyby, ktoré by z nej robili tú osobu, ktorou je.

7. Jasmina Tatyová, 8. Nicole Hromkovičová, 9. Katarína Darášová

Aké rozhodnutie vo vašom živote bolo doteraz najťažšie?

Jasmina: Mala som veľa ťažkých rozhodnutí či už škola alebo koníčky, ale cítila som že to, čomu sa venujem, je správne. A kedže som mladá, myslím, že veľa ťažkých rozhodnutí ma v živote ešte čaká – budem sa riadiť tým, čo bude pre mňa najlepšie a ako to v tú chvíľu budem cítiť.
Nicole: Moje najťažšie rozhodnutie bolo odsťahovať sa od rodiny, pretože máme veľmi dobrý vzťah a moji dvaja malí súrodenci mi veľmi chýbajú.
Katarína D.: V mojom živote ešte neprišla chvíľa, v ktorej by som musela urobiť najťažšie rozhodnutie.
Rebeka: Som vďačná, že som sa vo svojom živote nemusela už v tak mladom rozhodovať o závažných a ťažkých veciach. Srdce aj rozum ma zatiaľ vždy viedli jedným- správnym smerom.
Katarína O.: V mojom živote bolo veľa rozhodnutí, nad ktorými som potrebovala uvažovať. Napríklad výber školy alebo zamestnania. Zatiaľ mi do života neprišlo nič, medzi čím by som sa musela naozaj ťažko rozhodovať, alebo čo by bolo pre mňa veľmi ťažké životné rozhodnutie.

10. Rebeka Barboráková, 11. Katarína Očovanová

S akou významnou osobnosťou súčasnosti by ste chceli ísť na večeru a prečo?

Jasmina: Bola by to samozrejme Beyoncé. Pretože je to od malička môj idol po všetkých smeroch a chcela by som sa jej spýtať veľa rád do života, pretože si myslím, že si v živote veľa zažila.
Nicole: Rada by som išla na večeru s pani ministerkou školstva JUDr. Mgr. Martinou Lubyovou, PhD. Rada by som túto príležitosť využila na príjemnú konverzáciu o problémoch detí s Aspergerovým syndrómom a ich možnostiach vzdelávať sa.
Katarína D.: Na večeru by som veľmi rada išla s Lukášom Kimličkom a Karolínou Chomistekovou. Karolína ma veľmi inšpiruje nie len ako modelka ale aj ako žena. Lukášova tvorba ma už veľmi dlho fascinuje.
Rebeka: S Putinom! Hovorí sa, že pri takýchto otázkach sú najlepšie tie odpovede, ktoré vám napadnú ako prvé. Bola by som zvedavá na zákulisné informácie veľkej politiky, zaujímalo by ma, aký je. Mohla by som si precvičiť aj základy ruštiny.
Katarína O.: Na Slovensku je veľa osobností, ktoré sú významné a naozaj úspešné a inšpiratívne, preto je pre mňa veľmi ťažké konkretizovať len jednu osobu. Samozrejme, pokiaľ by som si ale mala vybrať, vybrala by som si Dominiku Cibulkovú. Pre mňa je to osoba, ktorá je nielen talentovaná, inteligentná a naozaj úspešná v tom čomu sa venuje, ale zároveň je pre ľudí obrovskou inšpiráciou a vzorom mnohých žien. Obdivujem ju aj preto, že sa stále venuje tomu, čo ju baví a ide si za svojím cieľom a hlavne, že dokáže napriek všetkým tým výhram aj pádom stále ísť ďalej a posúvať sa vpred. Je veľmi štýlová a naozaj atraktívna – bolo by skvelé ísť s ňou na večeru.

Ako by ste sa charakterizovali jednou vetou?

Jasmina: Som priateľský a optimistický človek. Čo by vám mnoho priateľov o mne potvrdilo.
Nicole: Občas tvrdohlavá, priateľská osoba s láskou k deťom a ochotou pomôcť.
Katarína D.: Som veľmi komunikatívna, dobrosrdečná, cieľavedomá a rada pomáham ľuďom.
Rebeka: Mojou najsilnejšou stránkou je moja prirodzenosť, vďaka nej môžem povedať, že som originál.
Katarína O.: Som sama sebou, taká aká som. Som priateľská a vo všetkom, čo v živote robím, sa snažím byť najlepšia ako viem. Mám rada ľudí a vždy sa im snažím vyčariť úsmev na tvári.

Rýchle kolo:

Dievčatá spolu vychádzajú skvele, mňa však zaujímalo, čo na seba prezradia v rýchlej ankete. Po vyhodnotení odpovedí od všetkých finalistiek vyšlo nasledovné:
Najstarostlivejšia? Radka Grendová
Najporiadkumilovnejšia? Rebeka Barboráková
Najlepšia kuchárka? Nicole Hromkovičová
Najlepšia zabávačka? Zuzka Liščinská
Najdlhšie v kúpeľni? Všetky! 🙂

xxx

Photo: Nina Skalíková, Forza archív

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.