Collaborations Interviews Lifestyle

MISS SLOVENSKO 2018, 1. časť

Už piaty rok mám to potešenie priblížiť vám prostredníctvom krátkych rozhovorov finalistky súťaže Miss Slovensko. Aj tentokrát porota vybrala krásne a inteligentné dievčatá a priznám sa, že najradšej by som im korunky nasadila všetkým. Zvíťaziť a pocestovať na finále Miss World však môže len jedna. Bude to jedna z prvej šestice?

1. Dominika Grecová, Humenné 
2. Radka Grendová, Revúca
3. Katarína Molčanová, Valaská
4. Frederika Chovancová, Levoča
5. Zuzana Liščinská, Košice
6. Diana Ölvecká, Banská Bystrica

V čom podľa vás tkvie ženská sila?

Dominka: Medzi najsilnejšie ženské zbrane by som zaradila intuíciu alebo povestný šiesty zmysel, ktorý majú len ženy. V mnohých situáciách nám vie byť nápomocný, no niekedy s ním treba narábať opatrne, čomu sa učíme postupne.
Radka: Ženy sú silné od prírody, keďže sú stvorené aby privádzali na svet nové životy a ďalej ich viedli životom. Silou ženy je používať ženskú múdrosť a správať sa žensky, čiže používať svoju krásu vonkajšiu i vnútornú. Sila ženy má podľa mňa veľký vplyv na svoje okolie, učí nás milovať a robí svet krajším, nežnejším.
Katarína: Poslaním ženy je byť naplno ženou a vedome šíriť tieto ženské princípy, pretože vtedy je najsilnejšia. Ženská sila spočíva v jej inteligencii, energii, citlivosti, tvorivosti, láskavosti, v jej odvahe. V uvedomovaní si vlastnej hodnoty.
Frederika: O sebe viem, že som veľmi zodpovedná žena. Mám viacero vecí a činností, ktoré ma bavia. Vždy sa ich snažím robiť naplno a zodpovedne a som nerada, ak sú ľudia zo mňa sklamaní. Tomu sa snažím vyvarovať.
Zuzana: Ženská sila podla mňa “paradoxne” tkvie v nehe a láske, akú je schopná dať iba žena. O to viac, ak sa jedná o ženu – matku. Materská láska je ten najkrajší cit a vzťah matka – dieťa to najvzácnejšie, čo sám život stvoril.
Diana: Ženská sila tkvie v každodenných krokoch, kedy žena musí čeliť rôznym situáciám. Spočíva v ľahkosti, vytrvalosti, ženskosti, citlivosti, dobrote, kreativite, jemnosti, empatii. Spočíva v úsmeve, keď už nevládze, v podpore druhých, keď ona sama potrebuje pomoc. Žena do vzťahov a spoločnosti vnáša vnímavosť, citlivosť, nežnosť…Vytvára domov a v neposlednom rade privádza na svet nový život. A keď sa ešte spojí s inými, je neskutočne silná.

1. Dominika Grecová 2. Radka Grendová 3. Katarína Molčanová

Čo sú vaše najväčšie slabosti?

Dominka: Určite by som spomenula to, čo majú všetky mladé dievčatá spoločné. Nakupovanie býva slabosťou, ktorej veľakrát nevieme odolať. Vojsť do obchodu s kabelkami alebo topánkami a nič si nekúpiť je jednoducho hriešne ťažké. V poslednej dobe som u seba spozorovala slabosť na bytový design. Sledujem módne trendy v bývaní a vedela by som si predstaviť, že by som sa tomuto v budúcnosti venovala. Taktiež mám slabosť na zdravé, chutné a kulinárske jedlo, keďže varenie je dnes už istý druh umenia.
Radka: Za moju najväčšiu slabosť považujem to, že povinnosti, ktoré ma nebavia a nie som s nimi až tak stotožnená, si nechávam dosť na poslednú chvílu.
Katarína: Mám slabosť na ľudí so zmyslom pre humor, ktorí dokážu snívať, na ľudí, ktorí šli v živote nie vychodenou, ale vlastnou cestou.
Frederika: Jedlo. I keď si niekedy poviem, že už stačilo, že som plná.. no pokiaľ ho mám, nenechám ho len tak nezjedené.
Zuzana: Občas mám tendenciu ľuďom príliš dôverovať, pretože v nich rada hľadám to pozitívne. Žiaľ, párkrát som na to už doplatila a preto sa to už snažím trochu regulovať, no nerada by som menila svoj pohľad na svet a chcem i naďalej veriť, že dobro v ľuďoch ešte nevymrelo.
Diana: Moja najväčšia slabosť je asi v tom, že mám pri niektorých veciach sklon k úplnemu perfekcionizmu. Keď niečo robím, chcem, aby to bolo na 250%, stále mám pocit, že by sa dalo niečo zlepšiť, prerobiť, prepísať. Zdá sa mi, že to stále nie je dosť dobré, čo aj mne samotnej už ide občas na nervy. A čo sa týka napríklad jedla, mám neskutočnú slabosť na maliny, černice, v ich jedení nemám limit.

4. Frederika Chovancová 5. Zuzana Liščinská a 6. Diana Ölvecká

Akú najlepšiu radu ste v živote dostali?

Dominka: Snažím sa problémy neriešiť horúcou hlavou, radšej vyčkať. Niekedy je lepšie ustúpiť, netrvať na okamžitom vyriešení problému. V zmysle rady: žiadna kaša sa neje za horúca ako sa navarí.
Radka: Nie všetko je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Čokoľvek zlé sa v našom živote udeje, pokiaľ nejde o život, nejde o nič.
Katarína: Byť vďačná. Za to čo okolo seba mám. Za všetky svoje rozhodnutia. Za dobré i tie zlé. Každé jedno niečo znamenalo a niekam ma posunulo. Za každý úspech, neúspech. Za všetkých ľudí, ktorí sú, boli, alebo len budú vedľa mňa.
Frederika: Asi takú nemám. Pravdou je, že som ich určite dostala veľa, ale asi nebola ani jedna taká, ktorou by som sa riadila každý deň. Skôr si ich rada pripomeniem v určitých životných situáciách.
Zuzana: Ocko mi zvykne vravievať, že polovica problémov sa vyrieši sama a že sa nemám zbytočne trápiť nad situáciami, ktorých výsledok ovplyvniť neviem. Snažím sa tým riadiť, kedže občas si veci beriem príliš k srdcu.
Diana: Po prečítaní tejto otázky ma hneď napadla jedna, ktorú mi dávnejšie povedala moja mamka: Buď takým človekom, aby si sa každé ráno mohol na seba pozrieť do zrkadla s čistým svedomím.

Ako by ste sa charakterizovali jednou vetou?

Dominka: Charakterizovala by som sa ako vysoká súťaživá blondína.
Radka: Priateľský, úprimný a optimisticky naladený šťastný človek, ktorý sa snaží žiť naplno a využiť všetko krásne, čo život ponúka.
Katarína: Považujem sa za veselého človeka, mám rada ľudí, som vždy tam, kde sa niečo deje.
Frederika: Som zodpovedná a mojimi najväčšími prioritami sú škola a blízki, ktorých milujem.
Zuzana: Som človek empatický, kreatívny, vytrvalý, snažím sa poučiť zo svojich chýb a nenechať sa odradiť prekážkami, ak mi na niečom skutočne záleží.
Diana: Som citlivý, zodpovedný, bezprostredný a vnímavý človek, ktorého aj keď v živote stretnú prekážky a smutné či ťažké chvíle, nezastavuje, len spomalí, aby nabral nový dych a pokračoval naplno ďalej.

Rýchle kolo:

Dievčatá spolu vychádzajú skvele, mňa však zaujímalo, čo na seba prezradia v rýchlej ankete. Po vyhodnotení odpovedí od všetkých finalistiek vyšlo nasledovné:
Najstarostlivejšia? Radka Grendová
Najporiadkumilovnejšia? Rebeka Barboráková
Najlepšia kuchárka? Nicole Hromkovičová
Najlepšia zabávačka? Zuzka Liščinská
Najdlhšie v kúpeľni? Všetky! 🙂

PS: Sledujte CHICHI aj na Instagrame, kde budem rozdávať dva lístky na finále, ktoré sa uskutoční dňa 28. apríla v bratislavskej Inchebe.

xxx

Photo: Nina Skalíková, Forza archív

You Might Also Like