Miss Slovensko 2017: Finalistky č.7,8,9

Finále 22. ročníka Miss Slovensko sa blíži! Za svoju favoritku môžete hlasovať do 29. apríla. A možno je tou vašou jedna z dievčat z nasledujúcej trojice: Karin Kovácsová (7),  Hanka Závodná (8) a Nikoleta Hílková (9).

1. V čom podľa vás spočíva význam súťaže krásy Miss?

Karin: Spoznať niečo nové, nepoznané, krásne a naviazať nové priateľstvá.
Hanka: Prihlásiť sa do Miss vyžaduje od každej adeptky odvahu a zdravé sebavedomie. Súťaže Miss považujem nielen za súťaž krásy, ale aj za prezentáciu krásnych žien Slovenska. Je to príležitosť spoznať samých seba počas celého procesu súťaže a tiež možnosť spoznať úžasných ľudí a dievčatá, kamarádky na celý život. Považujem to za tradičnú súťaž, ktorá prebieha už niekoľko rokov. Dievča, ktoré postúpi do medzinárodných súťaží, môže reprezentovať Slovensko a ukázať našu krajinu. Je to také zviditeľnenie Slovenska.
Nikoleta: Je to príležitosť, vďaka ktorej sa z nás stanú dámy, ktorá nám otvorí dvere do sveta a vďaka ktorej v živote získame nové skusenosti a poznatky.

2. Čo podľa vás robí ženu krásnou?

Karin: Úsmev, inteligencia a charizma.
Hanka: Mnohé ženy si myslia, že kľúčom ku kráse je make-up,  štíhle telo a dokonalý stajling. No to je len spoločensky definovaná krása. Popravde, každú jednu ženu robí krásnou jej osobnosť, vyžarovanie a sebadôvera.
Nikoleta: Prirodzenosť, inteligencia, spontánosť a hlavne úsmev.

3. Aké rozhodnutie vo vašom živote bolo doteraz najťažšie?

Karin: Všetky rozhodnutia majú svoju váhu, ale keď ste si istý v tom, čo chcete spraviť a veríte si, tak nič nie je ťažké a nemožné.
Hanka: Medzi moje doposiaľ najťažšie rozhodnutia zaraďujem výber školy, kedže nám to, dá sa povedať, predurčuje našu cestu na najbližie roky a budúcnosť.
Nikoleta: Odísť v 15 rokoch do Kanady na rok – štúdium na strednej škole, ktoré dodnes považujem za svoj najlepší krok v živote.

4. Ak by ste mali moc a mohli zmeniť jednu vec na svete, akúkoľvek, čo by to bolo?

Karin: Bolo by toho viac, čo by bolo treba zmeniť, ale milujem prírodu a je dôležité, aby sme sa o ňu starali a chovali sa k nej s úctou. Takže jednoznačne tá jedna vec je prestať ničiť a znečisťovať prírodu, nakoľko ničenie prírody je ničenie života.
Hanka: Keby som mala čarovnú moc a mohla niečo zmeniť, hneď viem, čo by to bolo. Neváhala by som ani minútu. Bol by to zákon na ochranu všetkých zvierat, zákaz množenia, týrania a ďalších krutých činností. Zaviedla by som taktiež prísnejšie tresty, kedže sa s tým dennodenne stretávame.
Nikoleta: Spravodlivosť vo svete.

5. MISS Slovensko je aj o priateľstvách a vzájomnej podpore. Ako by ste opísali jedna druhú?

Karin: Hanka je veľmi výnimočná, nikdy som nestretla osobu s takou dobrotou a láskou k zvieratám ako je ona. Vždy veselá a pozitívne naladená, taká je naša Hanka.
Hanka: Nikolka je jedna úžasná a energická žena. Stále usmiata, stále pozitívne naladená. Spájajú nas nielen naši spoloční kamaráti, ale aj naša láska ku psíkom. Rozprávať by sme sa mohli od rána do večera a stále by sme mali o čom. Už teraz som veľmi vdačná za všetky nové priateľstvá, ktoré viem, že budú trvať aj po súťaži.
Nikoleta: S dievčatami sme absolvovali dve sústredenia a s niektorými sme mali možnosť byť viac a s niektorými naopak menej. Karin je super dievča, ktoré sa venuje somelierstvu a som rada, že nám dievčatám približuje a dáva drahocenné rady o víne. Je to cieľavedomé dievča, ktoré miluje svoju prácu, za ktorou odišla do Prahy, aby mohla v živote robiť to, čo má rada.

6. Rýchle kolo:

Obľúbené jedlo?

Karin: Všetko od maminy. Ale som veľká milovníčka vietnamskej kuchyne a nedám dopustiť na ich silný hovädzí vývar Pho Bo.
Hanka: Losos a palacinky.
Nikoleta: To, čo je momentálne na tanieri (krupicová kaša s grankom).

Obľúbená farba?

Karin: Červená
Hanka: Ružová a modrá
Nikoleta: Olivová

Obľúbený film?

Karin: Je ich veľmi veľa, ale na prvom mieste je slovenská dráma Kým kohút nezaspieva.
Hanka: Pošli to dál
Nikoleta: Intouchables

Obľúbená kniha?

Karin: Motýľ – Henri Charrière
Hanka: Treasure yourself od Mirandy Kerr, bývalej modelky Victoria’s Secret
Nikoleta: Na vine sú hviezdy – John Green

Obľúbená pieseň?

Karin: The Eagles – Hotel California.
Hanka: Dido – White Flag
Nikoleta: Elán – Kočka

Obľúbený Instagram, okrem @MissSlovensko a @KarolinaChomistek 😉 ?

Karin: Instagram ma inšpiruje veľakrát pri varení, preto medzi moje obľúbené patrí určite @jamiesfoodtube @foodandwine @_foodstories_ .
Hanka: @adrinovakov a @rachparcell
Nikoleta: @sajfa

xxx

Photo: Anton Karpita, Forza

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.