Miss Slovensko 2017: Finalistky č.4,5,6

Krátke rozhovory s finalistkami Miss Slovensko pokračujú. Dnes vám niečo o sebe prezradia Dominika Dávidová (4), Simona Svítková (5) a Petra Varaliová (6). 

1. Aké vlastnosti by podľa vás mala mať nová Miss Slovensko? 

Dominika: Podľa mňa, nová Miss Slovensko by mala byť krásna tak ako zvonka tak aj zvnútra. Nemala by jej chýbať pokora, úcta, láskavosť a nemal by ju zmeniť titul Miss Slovensko. Mala by vedieť byť odhodlaná čo najlepšie reprezentovať Slovensko aj na zahraničnej súťaži krásy.
Simona: Nová Miss Slovensko by mala byť inteligentná, jemná, krásna žena s dobrým srdcom a dravosťou.
Petra: Nová Miss Slovensko by mala byť úprimná, inteligentná, pokorná, zodpovedná, jazykovo zdatná, kolektívna a mala by byť charizmatická.

2. Kam na svete by ste sa chceli pozrieť a prečo? 

Dominika: Veľmi rada cestujem, spoznávam nové krajiny a kultúry. Je toho skutočne veľmi veľa, čo by som chcela ešte precestovať, ale jedným z mojich cestovateľských snov je navštíviť Grand Canyon. Je pre mňa skutočne fascinujúce, ako sa príroda vykreslí a dokáže vyformovať do takých krásnych útvarov.
Simona: Ťahá ma to do Alžírska kvôli otcovi.
Petra: Mojou vysnívanou destináciou sú Maledivy s krásnymi bielymi plážami a neuveriteľne bohatým podmorským životom, preto verím, že toto čarovné miesto navštívim skôr, než ho následky globálneho otepľovania dostanú pod morskú hladinu.

3. Ako by ste zadefinovali úspech?

Dominika: Úspech by som zadefinovala ako skladačku viacerých pozitívnych ale aj negatívnych vplyvov. Úspech si vyžaduje aj dávku odvahy, sily a vnútornej viery. Na ceste za úspechom sa mnohokrát stretávame aj s prekážkami a práve vtedy keď sa nevzdáme a zabojujeme, tak prekonáme to trnisko a o to viac si vážime úspech, ktorý dosiahneme. Úspech je v mojom živote už to, že mám takú milujúci rodinu, že sme všetci relatívne zdraví. Medzi môj životný úspech môžem zaradiť aj to, že som súčasťou projektu Miss Slovensko.
Simona: Úspech pre mňa znamená vyrovnanosť, keď má človek prácu, ktorá ho napĺňa, robí to, čo ho baví a žije usporiadaný život s ľuďmi, ktorých miluje.
Petra: Úspech je pre mňa mať zdravú kompletnú rodinu, ktorá mi napomáha v plnení mojich cieľov a snov.

4. Ak by ste mali moc a mohli zmeniť jednu vec na svete, akúkoľvek, čo by to bolo?

Dominika: Ak by to bolo v mojich silách, tak určite by som vrátila plnohodnotné zdravie môjmu tatinovi. Vo svojom živote si prešiel dvoma vážnymi chorobami a tá posledná mu výrazne ovplyvnila zdravie aj život.
Simona: Chcela by som, aby sa z povrchu zemského vytratila faloš a intrigy, žilo by sa krajšie.
Petra: Priala by som si, aby na svete nebola závisť a nenávisť.

5. MISS Slovensko je aj o priateľstvách a vzájomnej podpore. Ako by ste opísali jedna druhú?

Dominika: Simonku vnímam od prvého momentu veľmi pozitívne. Okrem toho, že je to naša exotická kráska, tak je aj múdra, priateľská a citlivá. Páči sa mi jej široký úsmev a je to zároveň najkrajšia “ozdoba” ženy, keď sa tvár rozžiari jedným úsmevom. Som rada, že som mala možnosť spoznať Simonku a verím, že sa ešte viacej zblížime a odnesieme si zo súťaže aj nové a pevné priateľstvá.
Simona: Peťka je pre mňa krásna, šarmantná žena, ktorá v sebe ukrýva zmyselnosť. Je to milé a dobré dievča. Aj keď spolu netrávime veľa času, vždy si spolu máme o čom pokecať. Je to bojovnica, čo mi dokázala pri športovej disciplíne, kde sme boli spolu v jednom tíme. Na prvý pohľad tichá a nenápadná, ale keď sa človeku otvorí, tak zistíte, že ste sa mýlili.
Petra: Dominika je človek s veľkým srdcom, nevyvoláva žiadne konflikty a stále nám spríjemňuje náladu svojimi podporujúcimi slovami. Je priateľská, milá a myslím si, že sme si k sebe našli cestu ako kamarátky.

6. Rýchle kolo:

Obľúbené jedlo?

Dominika: Kurací steak so syrovou omáčkou
Simona: Kuracie prsia v kokosovom mlieku s jasmínovou ryžou
Petra: Babkine šišky

Obľúbená farba?

Dominika: Čierna
Simona: Čierna
Petra: Červená

Obľúbený film?

Dominika: Nedotknuteľní
Simona: Lion
Petra: Hacksaw Ridge

Obľúbená kniha?

Dominika: Mengeleho dievča
Simona: Mních, ktorý predal svoje Ferrari
Petra: Malý princ

Obľúbená pieseň?

Dominika: ZAYN, Taylor Swift – I don’t Wanna Live Forever
Simona: Drake – Too good
Petra: Dara Rolins – Všetko alebo nič

Obľúbený Instagram, okrem @MissSlovensko a @KarolinaChomistek 😉 ?

Dominika: @beautifuldestinations
Simona: @barborafranekova
Petra: @welifttogether

xxx

Photo: Anton Karpita, Forza

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.