Knižný tip: Love Style Life od Garance Doré

Processed with VSCOcam with a6 preset

Stránka Garance Doré patrí k elite módnych blogov. Bolo len otázkou času, kedy tejto vtipnej a charizmatickej Francúzske výjde aj kniha. Love Style Life je v predaji už niekoľko mesiacov a v rámci svojej prvej book tour sa Garance zastavila aj v kanadskom Toronte. 

Napriek hustému dažďu na ňu v nádhernom butiku odevnej značky Club Monaco čakal dav žien, ktoré si bez každodennej návštevy jej blogu nevedia predstaviť deň. Garance strávila v rozhovore s každým niekoľko minút, pričom k dispozícii bolo nielen profesionálne svetlo, ale aj asistenka, ktorá každého s Garance ochotne odfotila. Podávali sa miešané drinky a pri odchode dostal každý kytičku čerstvých kvetov.

8

Celé to bolo veľmi milé a osobité, jeden mal pocit, že nie je na podpisovke, ale na super šík babskej jazde. A presne taká je aj kniha Love Style Life, na ktorej pracovala päť rokov. Z časti memoár, z časti sprievodca osobným štýlom, z časti intímny pohľad do súkromného života je obohatený jej streetstylovými fotografiami a ilustráciami. Garance sa venuje témam, ktoré sú všeobecne obľúbené, ako móda, krása, elegancia, veci, ktoré by nemali chýbať v žiadnom ženskom šatníku, ako si nájsť štýl, ktorý by vyhovoval vašej osobnosti, či ako vyzerať dobre na fotografiách. Štýl písania zachovala rovnaký ako na blogu, veci zbytočne neprikrášľovala a kým pri niektorých pasážach som takmer nedýchala (napr.: keď opisovala svoj rozchod so Scottom Schumanom z The Sartorialist a čomu predchádzalo), pri iných som sa samovoľne usmievala od ucha k uchu.

Publikácia tiež ponúka zaujímavé rozhovory so ženami, ktoré ju inšpirujú. Medzi nimi herečka Drew Barrymore, módna návrhárka Diane Von Furstenberg či šéfredaktorka francúzskeho Vogue, Emmanuelle Alt.

Processed with VSCOcam with a5 preset

Knihu vydal Penguin Random House, u ktorého si môžete nájsť aj jej predajcov.

PS: Exkluzívny rozhovor s Garance Doré o jej novej knihe Love Style Life ste si mohli prečítať v časopise Top Fashion.

Online Gambling Guide: Episode VI – Skrill Casinos

Published
Categorised as Lifestyle

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *