H&M Conscious Exclusive: Móda šetriaca životné prostredie

Milovať módu, uží­vať si ju pod­ľa vlast­ný­ch pravi­diel a obliekať sa štýlovo s ekologicky cítiacim prístupom k planéte sa už dávno nevylučuje. Ekologická či udržateľná móda nie je žiadnou novinkou. Jednou z najznámejších značiek, ktoré prinášajú udržateľnejšiu módu šetrnú k životnému prostrediu, je H&M. Švédsky reťazec popri klasických kolekciách ponúka aj Conscious kolekcie, ktoré sú vyrobené výlučne z udržateľných materiálov.

Nová kolekcia H&M Conscious Exclusive sa nesie v znamení oslavy novej sezóny, pričom posúva hranice udržateľnosti a štýlu. Krásne a originálne kúsky sa hodia ako na deň, tak i na večer do spoločnosti. Základom sú éterické plisované šaty v púdrovej ružovej vyrobené z materiálu BIONIC® – recyklovaný polyester vyrobený z plastového pobrežného odpadu. Splývavá látka použitá pre spletité plisované šaty ukazuje, aké je pre najlepšie štýly prirodzené, že sú uvedomelé, pokiaľ ide o životné prostredie.

Conscious Exclusive je hnacou silou úsilia H&M o prechod k udržateľnejšej módnej budúcnosti. Zo všetkých skupín produktov H&M sa v súčasnosti 20 % vyrába z udržateľných materiálov (2015) s cieľom každý rok zvyšovať tento podiel. Švédsky reťazec je jedným z najväčších svetových používateľov recyklovaného polyesteru a jeden z najväčších nákupcov organickej bavlny. Cieľom pre bavlnu je, aby bola do roku 2020 získavaná 100 % z udržateľných zdrojov. Súčasťou ambície H&M je sprístupniť udržateľnú, kvalitnú módu čo najväčšiemu počtu ľudí.


Okrem úplnej kolekcie pre ženy a ležérneho formálneho oblečenia pre mužov obsahuje kolekcia prvýkrát kúsky pre deti. Kolekcia bude dostupná v približne 160 obchodoch na celom svete a online od 20. apríla.

Photo: H&M

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.