Zažiarte ako hollywoodska hviezda

Oscarový večer patrí v šoubiznise a filmovom priemysle k najvýznamnejším udalostiam roka. Prípravy naň nepodcení žiadna pozvaná dáma. Okrem nádherných šiat sa pozornosť venuje aj vizáži a účesom, ktoré dotvárajú celkový slávnostný look. Pri príležitosti 89. ročníka cien Americkej akadémie filmových umení a vied sme poprosili jedného z najuznávanejších slovenských vizážistov Borisa Bordácsa, aby vytvoril beauty look inšpirovaný hviezdou na červenom koberci.

“Make-up hviezd býva vo všeobecnosti v dnešnej dobe čo najprirodzenejší, najžiarivejší, zároveň dostatočne výrazný pre danú udalosť. Na pleť som naniesol hydratačnú podkladovú bázu s čiastočkami zlata (Guerlain L’OR podkladová báza pod make-up s čistým zlatom), aby zostala dlhodobo svieža. Následne som použil stredne krycí rozjasňujúci make-up (Dolce & Gabbana The Foundation Perfect Luminous Liquid Foundation). Na oči iba jemný telový tieň, zospodu oko trocha podkreslil jemne zelenou, aby sa zvýraznila farba oka (Zoeva Warm Spectrum Eyeshadow Palette). Najvýraznejšími sú pery – na tie som dal výrazný sýty koralový odtieň (NYX Butter Lipstick Firecracker). Táto farba, ako aj jej podobné odtiene až po červené, boli opäť súčasťou mejkapov aj na fashion weekoch. Celé líčenie som zľahka zavŕšil púdrovým rozjasňovačom na lícne kosti (Nars Make-up kompaktný púder, Zoeva Spectrum Blush Coral Palette a Zoeva Contour Spectrum Palette).”

xxx

Boris Bordács sa vizážistike venuje už 12.rokov. Jeho rukami prešli tisícky klientov. Okrem úprav na svadby, súkromné, firemné a editoriálové fotenia sa venuje aj vizáži pre rôzne televízne prenosy a projekty ako Spravodajstvo TV JOJ, MISS Slovensko 2014/2015/2016, Milujem Slovensko, Dobre vedieť, Inkognito, Súdna sieň, Súboj Národov, Hodina deťom, Ceny Tatrabanky, Krištáľové krídlo, Zem spieva a mnohé ďaľšie. www.makeup-byboris.sk

Photo: Martina Nemčeková
Model: Soňa Štefková
Mua/Hair: Boris Bordács
Záušnica: Vivien Esme

 

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.