Summer beauty must-haves

Here comes the sun! With summer just around the corner, now’s the perfect time to update your makeup and skincare for those hot, humid days ahead. While there’s no need to completely overhaul our beauty toolkits, our skin can benefit from a bit of fine tuning with some fresh new products. Your skin changes with the weather and some of your cosmetic staples from winter may not be working to your full advantage in the summer heat. I’ve rounded up my 3 must-haves to add to your warm weather beauty arsenal.

Shiseido, Benefiance Wrinkle Smoothing Day Cream, SPF23

This age-defying moisturizing day cream with Broad Spectrum SPF 23 intensively hydrates skin and visibly improves the appearance of fine lines and wrinkles caused by dryness. With ReNeura Technology+™, skin becomes more responsive to the anti-aging benefits of your skincare. Immediately, skin is smoother, plumper, and more supple for resilient, younger-looking skin.

Laura Mercier, Flawless Lumière Radiance-Perfecting Foundation

Laura Mercier’s latest foundation, called Flawless Lumière Radiance-Perfecting Foundation, is all about a perfectly luminous finish that looks flawless in any light. It promises to make our skin look the same tone and blemish free in different lights. The moisturizing formula (available in 30 shades) stays put for up to 15 hours, keeping your skin looking flawless and feeling hydrated the entire time.While the coverage is medium to full, this foundation is light which is perfect for summer.

SkinCeuticals, C E Ferulic

Your anti-aging routine isn’t complete without this serum. The combo of vitamins and ferulic acid instantly gives skin back its glow and enhances its protection against atmospheric aging – environmental damage and premature signs of aging caused by free radicals from UVA/UVB, infrared radiation, and ozone pollution. In addition to antioxidant benefits, C E Ferulic improves the appearance of lines and wrinkles, and the loss of firmness, while brightening skin’s complexion.

……

To help you with the choices here are some summer must-have tips from my favourite people who know thing or two about beauty:

MARIKA BEŇADIK MAJOROVÁ
Photographer, Blogger

Coyote Mint, Saguara Perfumes
,,Mojím must-have na leto bude môj nový objav: parfém inšpirovaný vôňou kalifornskej púšte. Coyote Mint z rady Saguara Perfumes ručne robených parfémov v L.A. Vonia sviežou mätou, letnou púšťou s podtónom vanilky a dymom z dreva palo santo. Na pokožke čisté leto!”

TAMARA ŠIMONČÍKOVÁ HERIBANOVÁ
Journalist, Author

Giorgio Armani Beauty, Crema Nera Extrema
,,Odjakživa mám citlivú pokožku, a len málo kozmetických produktov mi sadne. Crema Nera Extrema od Giorgio Armani Beauty Laboratories z vysokokvalitnej línie proti starnutiu pleti patrí momentálne k mojim najbľúbenejším! V spolupráci s profesorkou Jill Farrantovou, svetovo uznávanou expertkou na molekulárnu biológiu bol vyvinutý fantastický denný krém, ktorého regenerujúce účinky som videla už po dvoch týždňoch používania. Založený je na vlastnostiach legendárneho komplexu Reviscentalis ™, z výtažku vzácnej rastliny Myrothamnus flabellifolia, ktorá prežíva v nejdrsnejších oblastiach sveta . Tento krém okamžite rozjasní a hydratuje.”

ZUZANA KANISOVÁ
Stylist, Creative Consultant

Chanel, Les Beiges Healthy Glow Luminous Colour
,,Od momentu uvedenia na trh je mojou letnou vychytávkou bronzer z kolekcie Chanel Les Beiges. Každý rok prichádza v určitej obmene a nikdy nesklame. Keďže sa vôbec neopaľujem, zdravú farbu získavam prostredníctvom neho ?. Maximálne mi vyhovuje jeho textúra, prirodzená farba a aj elegantné balenie so štetcom.”

LUCIE JANOTOVÁ
Digital director, ELLE.CZ

Omorovicza, Daily Vitamin C
,,Na tohle zázračné sérum nedám v létě dopustit! Se značkou Omorovicza jsem se seznámila v pražském hotelu Four Season a je to balzám pro každou pleť, která je denne vystavována slunečným paprskům. Rozjasňuje a má antioxidační účinky, ale hlavně díky vysokému obsahu stabilního vitaminu C stimuluje tvorbu kolagenu pro mladší vzhled.”

LINDA NÝVLTOVÁ
Model, Elite Bratislava

Institut Esthederm, Adaptasun
,,Mám veľmi rada slniečko, ale musím zodpovedne chrániť moju svetlú pleť. Veľmi sa mi osvedčil krém od Esthederm, ktorý sa prispôsobuje intenzite slnečného žiarenia, a tak optimalizuje ochranu buniek pred poškodením. A čo je pre mňa veľmi dôležité, vôbec nie je cítiť na tvári!”

BARBORA FRANEKOVÁ
EIC, Top Fashion Magazine

Envy Therapy® Hydrogel Face Mask
,,Keď som celý deň vystavená slnku, napríklad na dovolenke, tak aj napriek tomu, že dodržiavam pravidelný pitný režim, cítim, že je moja pleť dehydrovaná. Siahnem vtedy po hydrogelovej maske od Envy a rozdiel cítim okamžite. Je vyrobená patentovanou technológiou, viditeľne osvieži pokožku, dodá jej okamžitú hydratáciu, zvýši jej elasticitu a na pleti vytvorí ochrannú vrstvu proti strate vlhkosti.”

KAROLÍNA CHOMISTEKOVÁ
Director, Miss Slovakia

Biologique Recherche, Masque VIP O2
,,Môj životný štýl je veľmi hektický, preto musím dávať pozor, ako sa starám najmä o svoju pleť. Nedám dopustiť na masku Vip O2 od Biologique Recherche. Ich kozmetiku používam už 7 rokov a nemenila by som ju. Mám veľmi citlivú pokožku, ktorá je senzitívna na zmeny, preto sa snažím byť vždy verná kvalitným produktom. Viem, že sa mi za to moja pleť raz odvďačí.”

LUCIA HURAJOVÁ
Actress

Lancôme, Hypnôse Drama Instant Full Volume Mascara
,,Nemám veľmi rada vodeodolné maskary. Maskara Lancôme Hypnôse Drama je mojou istotou i vo chvíľach, keď mi kvapkajú kropaje potu aj z nosa! Dodá riasam maximálnu dĺžku aj neskutočný objem. Výrazne riasy zahustí a nezlepuje ich. Unikátna kefka v tvare S zachytí každú riasu a trojitý systém obaľovanie jej dodá objem, o ktorom sníva hádam každá žena.”

xxx

I’m very excited to welcome Nora Calvo Martín to CHICHI! Nora is a very talented illustrator and graphic designer. She loves books, long walks and time spent on drawing. Her illustrations have appeared in publications including Cosmopolitan, Marianne, and on various book covers. And from now on, you can admire her work right here! You can also follow Nora on Instagram.

Photo: Brands, Personal Archives
Illustration: Nora Calvo Martín for CHICHI

By Barbora

Slovakia-born, Toronto-dwelling fashion lover. A fashion consultant, freelance writer, red carpet reporter and the creator behind ChiChi.