Beauty vychytávky: Barbara Jagušák

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ahojte baby! Vraciam sa k vám opäť po kratšej pauze s tipmi na spríjemnenie vášho beauty života, ktoré sú tentokrát z dielne Babsy Jagušák (Heribanovej)Babsy istotne väčšina z vás pozná, aktuálne je čerstvou mamičkou dcérky Izabely, takže tipy potešia určite aj mamičky a budúce mamičky. Babsy pracuje v známej PR agentúre Dynamic Relations, participuje pri iniciatíve FASHION LIVE!, pôsobí v televízii Markíza v rannej show Teleráno a má množství ďalších zaujímavých aktivít, o ktorých by sme mohli ešte veľa rozprávať, ale o tom inokedy.

Poďme si prečítať, ako sa o seba stará a čo sú jej obľúbené produkty (kliknutím na obrázky získate viac info).

1/Perla Justu – Olej z 31 liečivých rastlín

Tento zázračný bio éterický olej sa dá využiť naozaj na všetko. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu 31 liečivých rastlín si získal Babsyne srdce a fungovanie bez neho si už nevie predstaviť. Používa ho ako esenciálny olej na aromaterapiu, na nedokonalosti na pleti, pri štípancoch od komárov, pri bolesti hrdla, dokonca si s ním vyplachuje ústa, pretože má antibakteriálny účinok a krásne vonia. Obsahuje ženšeň, vanilku, bazalku, tymian, tea tree, mätu, fenikel, jalovec, šalviu, eukalyptus, borovicu, rozmarín, citrónovník, levanduľu, pomerančovník, medovku, rumanček a ďalšie blahodárne bylinky.

Just je značka, ktorá vznikla z pôvodného rodinného podniku v malom alpskom mestečku a dnes je rozsiahlym výrobným závodom vybaveným najnovšími technológiami zaručujúcimi len tú najlepšiu kvalitu produktov. Aj napriek modernému a inovatívnemu prístupu k rozvoju a aktualizácii výrobkov sa aj naďalej snaží dodržiavať podstatu jej zakladateľa spojenú s tradíciou povestnej švajčiarskej kvality a úctou k okolitej nedotknutej alpskej prírode.

2/Just – Levanduľový krém

Všetky dobré bylinkárky vedia, že levanduľa v sebe ukrýva úžasnú prírodnú silu. Babsy miluje jej vôňu, pretože ju vždy ukľudní a zrelaxuje. Tento zázračný krém od švajčiarskej firmy Just, ktorá má takmer 100 ročnú tradíciu výroby produktov na bylinnej báze, používa najmä večer, aby sa jej snívali sladké sny.

3/Weleda – Olej na masáž prsníkov

Nedávno sa Babsy narodila dcérka Iza, ktorá má veľký apetít. Vďaka olejčeku od Weledy, ktorý obsahuje mandľový olej, fenikel, rascu, levanduľu a majorán, si Babsy udržuje pokožku vyživenú a navyše olej podporuje tvorbu a uvoľňovanie materského mlieka. Weleda je značka, ktorá vyrába niekoľko tisíc druhov liečiv, cez 100 prípravkov prírodnej kozmetiky a doplnkov stravy. S jej filozofiou súvisí tiež dodržiavanie najvyšších štandardov kvality a trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov. Až 83% z rastlinných surovín, ktoré Weleda využíva, je vypestovaných v ekologickom poľnohospodárstve alebo bolo získaných z ekologicky kontrolovaných zdrojov vo voľnej prírode. Sounds good, nie? 

4/Avon – Matný rúž z produktovej línie mark.

“Rúže, to je moje”, hovorí Babsy. Ak aj ide do spoločnosti úplne nenalíčená, dá si na seba aspoň rúž, pretože bez neho to nie je ono. Má rada všetky odtiene ružovej, oranžovej, nude a príležitostne aj červenej. Jej srdcovkou je aktuálne zmatňujúci rúž z produktovej línie mark. od Avonu, ktorý krásne drží a hydratuje pery počas niekoľkých hodín.

5/Mylo – Prírodný dezodorant „Čistá pazuška“

Táto úžasná udržateľná slovenská kozmetická značka je sympatická všetkým, čo a ako to robí. Pri výrobe mydiel totiž používajú výhradne bio bambucké maslo a za studena lisovaný avokádový olej. Filozofiou Mylo je podľa jeho zakladateľky Barb to, že každý jeden výrobok je do detailu premyslený. Na začiatku Barb vytvorí receptúru, ktorú testuje, až kým nie je úplne dokonalá. Potom navrhne a ručne vytvorí obal s ohľadom na ekológiu – buď zo skla alebo z recyklovaného papiera. Dôraz kladie na celkový dojem z produktu, ktorý by mal vedieť očariť a byť pôžitkom pre zmysly.

Vychytávkou tohto leta bol pre Babsy prírodný dezodorant s milým názvom „čistá pazuška“ z pomarančového kvetu. Ak by ste chceli siahnuť po inej vôni, na výber má Mylo ešte grep a bergamot.

Photo: Dodo Jagušák, archív značiek

By Niki Weng

Niki is beauty seeker and architecture lover. She loves to travel and explore new places with her fav people. ☺