Interviews Lifestyle

O láske

Láska je čarovné slovo, ktorým je možno ospravedlniť čokoľvek. Je slovo, ktoré sa často a veľa spomína, no už menej aplikuje. Láska je cit, ktorý v dnešnej dobe potrebujeme cítiť stále viac a viac. Existuje mnoho foriem lásky, každý ju vnímame trochu inak, máme od nej rôzne očakávania. Okrem lásky k druhým je tu ešte aj láska k sebe. A tá je rovnako dôležitá. Od vzťahu, ktorý máme voči sebe sa totiž odvíja kvalita nášho života. Tak ako vnímame seba, vnímame aj ostatných. A tak ma zaujímalo, aký pohľad na lásku majú niektorí z mojích priateľov, známych, ľudia, ktorých obdivujem a rešpektujem. A ktovie, možno vás inšpirujú svojími odpoveďami.

Doplň: Kto miluje, …
Čo je podľa teba skutočná láska?
Ako sa najčastejšie rozmaznávaš?

Kto miluje, miluje bez toho, aby od toho druhého očakával, že mu to vráti. Miluje, pretože to tak cíti a danú osobu obdivuje a rešpektuje. Skutočná láska je pre mňa taká, ktorá zrazu proste príde, najmä keď ju najmenej čakáme. Ani nevieme prečo, ale zamilujeme sa a keď je to skutočné, nechceme ju zmeniť, milujeme ju takú, aká je, so všetkými jej chybami a nedokonalosťami. Skutočná láska je, keď vieme, že tá osoba je s nami aj keď pri nás nie je. Najčastejšie sa rozmaznávam niečím sladkým, ktorému viem len málokedy odolať.
Kristína Činčurová, Miss Slovensko 2016

Kdo miluje… Ten žije! Skutečná láska je neustálý pocit zamilovanosti. První myšlenka ráno. Poslední večer. Citová touha. Velké dobrodružství. Smysl života. Jak se nejčastěji rozmazmazluju? Skvělou masáží. Přináší relaxaci, uvolnění, regeneraci organismu, a také energii.
Lucie Janotová, módna riaditeľka časopisu Harper’s Bazaar

Kto miluje, ten vidí celý svet hneď krajší a pozitívnejší! Myslím, že skutočná láska je, keď niekoho miluješ takého, aký je. Miluješ jeho prednosti, ale aj nedostatky a nesnažíš sa ho zmeniť. Práve ten druhý sa chce zmeniť kvôli tebe a byť pre teba tým najlepším človekom. Veľmi obľubujem masáže a wellness, tam sa viem dokonale odreagovať. Ale aj masáž od môjho priateľa nie je na zahodenie.
Lujza Straková, Miss Slovensko 2015

Kto miluje, ten žije. Neviem si predstaviť život bez lásky. Kto miloval aspoň raz v živote, vie, čo je šťastie. Je veľa poučiek o tom, čo je skutočná láska. Napríklad, že skutočná láska je, keď viac dávame, ako dostávame. Pre mňa ale poučky v láske neexistujú. Skutočnú lásku treba iba cítiť, o skutočnej láske netreba hovoriť, ani ju analyzovať. Najradšej sa rozmaznávam wellnessom a dobrým jedlom. Bohužiaľ tým jedlom sa rozmaznávam až príliš často. 🙂
Robo Papp, spevák

Kto miluje, ma krajší, farebnejší a bohatý život. Ten pocit, keď sa ráno zobudíš a pri pohľade na svojho spiaceho manžela sa začneš hneď usmievať. Ten pocit, keď ti neterka Emilka šticuje vlasy a pritom sa na teba díva veľkými modrými očami. Ten pocit, keď obeduješ v nedeľu s rodinou, rozprávate sa, smejete sa a cítiš teplo domova. Láska má mnoho podôb a všetky z nich sú krásne, keď sú čisté a úprimné. Mám rada svoju domácu pohodu, esenciálne oleje, ktoré rada difusujem a večerný beauty rituál, vďaka ktorému sa mi vždy spí ako v bavlnke. A tiež ma rozmaznáva Dodo, keď mi počas sledovania filmov masíruje nohy.
Barbara Jagušák Heribanová, PR manažérka, módna redaktorka 

Kto miluje, vychutnáva život plnými dúškami. Pravá láska je byť súčasťou toho druhého, rozumieť mu aj bez slov, liečiť ho dotykom, podporovať a byť mu oporou a jeho nedostatky vidieť ako prednosti. Najčastejšie sa rozmaznávam dobrým jedlo a vínom.
Barbora Bakošová, Miss International 2015

Kto miluje, vie čo je štastie, radosť, pokora i sloboda. Skutočná láska pre mňa je môj Marek, láskavý, milý, oporou a s veľkým srdcom. Rozmaznávam sa hocijakou formou relaxu: oddych, spánok, fitko, wellness,… a samozrejme kozmetikou, veď ňou žijem.
Boris Bordács, vizážista

Kto miluje, ten žije. Čiže robí chyby, plače, smeje sa, robí radosť, teší sa, žije. Kto žije, ten miluje. Tento Valentín ma zastihol v silnom emočnom rozpoložení – prežívam stále intenzívnejší pocit lásky k mojej dcére, veľa rozmýšľam nad láskou a ľudskými vzťahmi. V tejto chvíli sa mi zdá, že niet silnejšej a skutočnejšej lásky, akú dokážete cítiť k vlastnému dieťaťu. A ľúbite ho aj v začínajúcom období vzdoru. To je skutočná láska! Najčastejšie sa rozmaznávam spánkom. Momentálne. Aj keď nie dostatočne často. Občas tromi stranami v knihe, manikúrou, časom, ktorým venujem novému projektu Detského shop up kid.
Marika “Tonbogirl” Majorová, blogerka a fotografka

Kto miluje, má farebnejší svet. Skutočná láska môže mať veľa podôb a tá k deťom je iná ako k partnerovi, pričom netvrdím, že je niečo viac alebo menej, je proste iná. Ak sa bavíme o láske partnerskej, tak myslím, že je to tá, ktorá na nás kladie aj nároky. Nemyslím si, že má byť bezvýhradná, pretože na vzťahu je dôležité “pracovať” rovnako ako aj na rozvíjaní samého seba. A preto za skutočnú lásku považujem takú, ktorá nás nenechá ustrnúť na jednom mieste a partneri práve z lásky k sebe navzájom sú na seba nároční. Nevravím, že je to ľahké, avšak prežívať takú lásku s partnerom stojí za to. Rozmaznávam sa už len tým, že ostanem v pyžame cez deň. Rozmaznávam sa doprianím si trochou voľného času iba pre seba. Aj keď je to pár minút, či hodín, všetko sa počíta. Rozmaznávam sa trochou egoizmu a doprianím si voľného času s partnerom, prežívaním chvíľ, ktoré sú iba naše.
Dana Kleinert, módna návrhárka

Kto miluje, ja milujem! Skutočná láska je pre mňa, keď sa partneri vzájomne podporujú, nesúdia jeden druhého a keď si môžu povedať pravdu do očí. Skutočná láska je, keď vidím na ulici starší pár a stále sa držia za ruky. Najčastejšie sa rozmaznávam, keď si popri práci spravím hodinu voľna a vybehnem si na pláž dobiť baterky.
Peter Sedláčik, fotograf a kreatívny riaditeľ v Crea Crea Studio

You Might Also Like