Food Lifestyle

Kakaové Müsli Tyčinky

/GUEST POST BY ALEXANDRA RYMŠINOVÁ/ Tieto tyčinky sú ideálnym spoločníkom na cesty. Pečiem ich stále dokola. Skladujem ich v mrazničke a pokiaľ viem, že ma čaká dlhý deň mimo domova, vždy si jednu pribalím!

Sú to najjednoduchšie, najuniverzálnejšie a najprispôsobiteľnejšie tyčinky všetkých čias. Nedajú sa pokaziť. Vytvorte si vlastnú verziu ľubovoľným výberom semienok, orechov a sušeného ovocia. Sú neuveriteľne jednoduché na prípravu, zašpiníte jednu misu a aj po rozmrazení chutia ako čerstvé.

INGREDIENCIE:

1 šálka ryžové vločky

1 šálka sušený kokos

1/2 šálky mix slnečnicové a tekvicové jadierka

1/2 šálky nasekané mandle

1/2 šálky drobné sušené ovocie

2 zrelé banány

2 vajcia

2 PL kvalitné kakao

1 PL kokosový olej

30g nadrobno nasekanej čokolády

1 čl škorica

1/2 čl soľ

200g hustý biely jogurt

V mise zmiešame najprv všetky suché suroviny, primiešame vidličkou roztlačené banány, vajcia, kakao, kokosový olej a jogurt. Dobre premiešame, rovnomerne rozprestrieme na papierom vystlaný plech (vyššie uvedené množstvo pokryje 1/3 plechu štandardnej rúry alebo celý 15×30 cm plech) a pečieme 30-35 minút na 180C.

xxx

Alexandra Rymšinová je fotografka (www.rymsinova.com) a foodie (www.spoondelight.com) žijúca v Bratislave. Okrem fotoaparátu k nej neodmysliteľne patria túlavé topánky, vďaka ktorým rada spoznáva svet a dobré jedlo. Sledovať ju môžete aj na jej sociálnych médiách: Instagram, Facebook – Rymsinova, Spoondelight.

You Might Also Like