Lifestyle Travel

Hotel Apollo

Prednedávnom som mala príležitosť stráviť dve noci v bratislavskom hoteli Apollo. Bol to babský víkend – ja, moja mama a moja malá Stella. Tri gerenerácie, tri malé veľké ženy s túžbou po oddychu. Vzťah medzi matkou a dcérou je jednou z najsilnejších väzieb na svete. Tie z vás, ktoré už majú vlastné dcéry, alebo dcérami sú, určite vedia, o čom hovorím. Výchova, láska a nekonečné konverzácie medzi vami dvoma vás prirodzene dovedú do bodu, kedy si úprimne budete môcť povedať, že vaša dcéra je pre vás tou najlepšou priateľkou. A kedže som dlho žila mimo Slovenska, zatúžila som stráviť viac  času s tou mojou. Týmto sa chcem poďakovať hotelu Apollo v Bratislave, že mi to umožnili. Poďme sa teraz pozrieť detailnejšie na to, čo vás v tomto príjemnom hoteli čaká, v prípade, že sa ho rozhodnete navštíviť.

Poloha

Hotel Apollo sa nachádza medzi Starým Mestom a bratislavskou obchodnou štvrťou, v blízkosti novej biznis zóny a nákupného centra Eurovea. Do centra sa dostanete pešo za 20 minút. Priamo pred budovou je hosťom k dispozícii parkovisko. Vďaka svojej polohe je tento hotel ideálny aj na organizovanie firemných či súkromných akcií. Priestory a vybavenie na to dostatočné má. Na svoje si tu prídu aj rodiny s deťmi, čo bol náš prípad.

Vybavenie a ubytovanie

Apollo ponúka priestranné klimatizované izby s WIFI, ktoré sú rozdelené do kategórií Komfort (jedno až trojposteľové izby, rodinné izby) a Deluxe (dvojposteľová izba, fitness studio, Diplomat Apartmán). Ubytovanie v izbách Deluxe zahŕňa vstup do fínskej sauny. Všetky hotelové izby boli pred pár rokmi renovované, sú vybavené satelitnou TV, minibarom a k dispozícii máte aj bezplatnú vodu vo fľašiach a príslušenstvo na prípravu čaju a kávy. My sme boli ubytovaní v rodinnom apartmáne a úprimne, bolo to na nezaplatenie. Izba s veľkou kúpeľňou bola čistá, vkusne zariadená, nič nám v nej nechýbalo. Po príchode nás v nej dokonca čakala prenosná detská postieľka. Na rodinnom apartmáne sme tiež nesmierne ocenili fakt, že kým Stella spala v spálni, v druhej izbe sme si mohli pokojne otvoriť fľašu vína a pozrieť dobrý film. Keď je už reč o relaxe, v cene izieb je vstup do hotelovej soľnej jaskyne a fitnescentra. Nám to vyskúšať tentokrát nevyšlo, ale aspoň mám o dôvod viac vrátiť sa tam.

Strava

Moja obľúbená časť každého hotela je reštaurácia a na reštauráciu Sv. Huberta, ktorá získala viaceré ocenenia a je povestná svojou kvalitnou a chutnou kuchyňou, som bola zvedavá už dlhšie. A veruže nesklamala. Príjemnú atmosféru podčiarkli staré čierno-biele fotografie, ktoré vdýchli dušu celému priestoru. Okrem bohatých raňajok sme ochutnali aj Business Gourmet Menu. Prezentácia i jedlo boli na jednotku. A keďže ja som zaťažená aj na to, z čoho jem, moje oko veľmi potešil fakt, že jedlo servírovali na krásnom porceláne. Malá Stella zase ocenila fakt, že sa mohla zahrať na tetu pokladníčku a vlakvedúcu v jednej osobe v detskom kútiku, ktorý sa v reštaurácii nachádza. Ak sa vám v nedeľu nechce variť, vezmite rodinu alebo priateľov na nedeľný obed do Apolla. Neoľutujete. Letná terasa s výhľadom na známu Fontánu milencov je zase skvelým miestom na vychutnanie si rannej kávy.

Zhrnutie

I keď bol hotel v čase našej návštevy v Covid19 režime, čo znamenalo určité obmedzenia, nepokazilo nám to výsledný dojem. Dobré jedlo a krásne izby nájdete v mnohých hoteloch, nehovoriac o tom, že všetko je možné napodobňovať. Čo je však ťažšie okopírovať, je osobný prístup. Vytváranie zážitkov a pocitov z pobytu by nešlo bez správnych ľudí, ktorí sú pre prácu v cestovnom ruchu tí najdôležitejší. Hotelové služby sú o ľuďoch a všetci tí, s ktorými sme prišli počas nášho pobytu do styku, boli skvelí. A to je pre mňa osobne najviac.

You Might Also Like