Beauty How To Interviews Makeup Trends

Na slovíčko s.. Mary Greenwell, vizážistkou hviezd

Vizážistka Mary Greenwell sa do povedomia dostala v polovici 80. rokov počas éry supermodeliek ako Christy Turlington, Linda Evangelista či Helena Christensen. Jej práca sa ukrýva za mnohými obálkami prestížnych módnych časopisov a ikonickými fotografiami nielen, dnes už zosnulej, princeznej Diany, pričom do svojho tímu si ju často prizývajú fotografi zvučných mien ako Mario Testino, Peter Lindberg, Patrick Demarchelier či Annie Leibovitz. V súčasnosti sa jej meno skloňuje najmä s Cate Blanchett, Jessicou Chastain, Emmou Watson, Umou Thurman či Amandou Seyfried. Mary má tiež vlastný parfém a je vyťaženejšia viac ako kedykoľvek predtým.

Čo milujete na svojej práci vizážistky najviac?

Najviac zo všetkého obľubujem fakt, že vďaka líčeniu dokážem osobu úplne pretransformovať. A tiež tá intimita, ku ktorej s každou klientkou dochádza. Ten pocit je umocnený ešte viac aj vďaka tomu, že som s mnohými i blízka priateľka. Ja zbožňujem ľudí, s ktorými pracujem! A to sú hlavné dôvody, prečo milujem to, čo robím.

Čo je najťažšie pri líčení celebrít na červený koberec?

Keď líčim na fotení, tak stojím pri modelke a fotografovi po celý čas. Mám tak možnosť vstúpiť a upraviť, čo treba i kedy treba. Oproti tomu na červenom koberci v momente, keď celebrita odo mňa odíde, nemám šancu ju už potom uvidieť. Práve preto sa vždy snažím o to, aby bol jej mejkap čo najdokonalejší. Niekedy to trvá aj hodiny.

Ako osobná vizážistka Cate Blanchett viete určite najlepšie, aký typ líčenia jej najviac pristane. Máte na nej prípadne nejaký obľúbený look?

Pri Cate Blanchett nemám obľúbený look, ona totiž dokáže nosiť nádherne všetko. Okrem toho, mejkap musí vždy korešpondovať s účesom, so šatami, dokonca i s tým, o aký červený koberec ide. Je to tímová spolupráca. Čo sa festivalu v Cannes týka, ide o jeden z najpompéznejších červených kobercov vôbec, a tomu sa vždy snažim prispôsobiť.

20150305-cateblanchett

Photo: SK-II

Keď je reč o Cate, práve vďaka nej sa nahé líčenie a bledá farba pleti stali opäť trendovými…

Je pravda, že čo sa farby pleti a opaľovania týka, dosť sa toho za posledných 10 rokov zmenilo. A áno, súhlasím, že Cate bola jedna z prvých, ktorá nahé líčenie a bledú farbu pleti spopularizovala. Poznám ale veľa herečiek, ktoré sa opaľovaniu zásadne vyhýbajú. Vidieť to i na červených kobercoch. Inteligetná žena sa jednoducho nebude vypekať na slnku. Vyzerať príliš opálene pôsobí totiž lacno.

 

Ako ale docieliť to, aby ženy pri nahom líčení nevyzerali chorobne bledo, ale naopak sviežo a žiarivo?

Skvelým pomocníkom je v tomto prípade lícenka. Treba si však dávať pozor na množstvo. Príliš veľa farby na líčkach môže navodiť umelý bábikovský dojem. Ďalší produkt, ktorý na Cate používam často, a to i napriek jej bledunkej pleti, je bronzer. Ten je obrovským pomocníkom pri kontúrovaní tváre, najmä v oblasti líčok a čela.

Niektoré z aktuálnych beauty trendov sa javia nepoužiteľné na bežný deň. Akých chýb sa podľa Vás ženy najčastejšie dopúšťajú?

Mám pocit, že v dnešnej dobe sa už ženy toľkých chýb nedopúšťajú a v líčení sa naopak len zlepšujú, aj vďaka množstvu videí na internete. Základom je nájsť ten správny odtieň podkladového mejkapu, pričom okrem farby je dôležité aj jeho zloženie a textúra (pozn.: Mary testuje odtiene mejkapu zásadne na krku, nie na tvári). Mejkap musí byť ľahký a hlavne vyzerať prirodzene. Veľkou chybou je, keď sa nedostatky pleti ženy snažia zamaskovať príliš hustým krycím mejkapom, a pritom stačí jemnejšia verzia mejkapu a všetky malé nedostatky zakryť korektorom. Ja používam paletku od Bobbi Brown.

Aké produkty by nemali chýbať v kozmetickej taštičke každej ženy?

Pre mňa osobne je tým najdôležitejším produktom kvalitný rozjasňujúci korektor, ktorý vyzdvihne okolie očí a rozžiari tak celú tvár. Dôležité je, aby odrážal svetlo a mal by byť o trochu svetlejší ako samotný podkladový mejkap.

Mary Greenwell nájdete na Instagrame pod @marygreenwell.

You Might Also Like